Почина еден од повредените во сообраќајката во Кавадарци


Дваесет ичетири годишно момче, повредено во сообраќајната несреќа што се случи во понеделник вечер, во центарот на Кавадарци, почина денеска во болница, пишува Макфакс.

Несреќата се случи во понеделник вечер на ул. „Илинденска“ во Кавадарци, кога мотор марка „хонда“ удри во 16-годишен пешак, па во паркиран автомобил.motorfin1411416109_thumb_medium490_0

Во несреќата беа повредени управувачот на моторот О.Ј. (24), неговиот сопатник Д.М. (26) и пешакот. Според последните информации, мотоциклистот им подлегнал на повредите.

Тројцата повредени по несреќата беа пренесени во Клиничкиот центар во Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1