Почина југословенската легенда – дури сега се дозна дека српскиот пејач и е син


Смртта на славниот југословенски уметник, Зоја Беголи, го откри потеклото на српскиот пејач Реља Поповиќ. По долга и тешка болест таа почина на 2 јануари, а дури тогаш се дозна дека раперот и шејач и е нејзин син.131390zojabegoli630x0uk67i7i6

За смртта и загубата не се огласија ни Реља ни неговата сопруга, ќерката на Весна Змијанац, со која неодамна добија бебенце.

Мајката на пејачот беше балетска икона во Југославија и Србија.relja-popovic

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1