Почина легендата на југословенските филмови


Актерот Божидар Смилјаниќ почина на 82. години. Тој беше дел од многу југословенски хит филмови.

Синот на великанот напиша дека тој починал на 7. април дома и дека агонијата не траела долго.

Тој глумеше во Битката на Неретва, Забранета љубов, Одмори се, Заслужи, Козара и други.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1