Почина новинарот Владо Ѓорчев


Во раните утрински часови, ненадејно почина нашиот колега Владо Ѓорчев, новинар и уредник во новинската агенција „Мета“, објави Мета. Ѓорчев беше познат новинар и уредник и работеше во повеќе медиуми, меѓу кои и „Вечер“, „Време“, „Шпиц“, „Плус инфо“ и „Либертас“.

vlado-gjorcev-640x506

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1