Ова е фитнес инструкторката тешко повредена во синоќешното пукање


Теодора Качански (30), фитнес инструкторката од Нови Сад, вчера е тешко ранета во пукањето кое се случило околу 18 часот во новосадската населба Телеп.teodoraa

Според инфорациите за сега непознат напаѓач излегол од грмушките и кон неа испукал 5 куршума од пиштол, додека таа излегувала од црн Ренџ ровер. Несреќната девојка останала во локва крв пред влезот на зградата во која живеела со своето момче.

Неофицијално, станува збор за класична заседа и напаѓачот знаел на кого пука, бидејќи Теодора била сама за време на нападот.policija-srbija-novi-sad

Полицијата шпекулира дека се работи за класично предупредување на момчето со кое живеела, со оглед на тоа дека тој од порано бил познат на органите на гонење, па се претпоставува дека нападот има врска со неговите нерасчистени работи.

Нефицијално Теодора куршумите ја погодиле во врат, рака, нога и стомак и е во тешка состојба. Лекарите се борат за нејзиниот живот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1