Почина принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета Втора


Принцот Филип, војводата од Единбург и сопруг на британската кралица Елизабета Втора почина утрово во замокот Винздор.

Кралското семејство на својот Твитер профил објави за неговата смрт.

Принцот Филип имаше 99 години.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1