Почина жена на Клиника откако се отрула со син камен


Вчера во 18:30 часот 58-годишната Л.Ш. од Битола побарала помош од Итната медицинска помош.

Поради сериозноста на нејзината ситуација веднаш била пренесена на Клиниката за токсикологија при Клиничкиот центар во Скопје, каде вечерта по полноќ починала.

Екипа од СВР Битола извршила увид на местото. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1