Починат човек кај Сити Мол


Пријава за починато лице кај трговскиот центар Сити Мол утринава во 10 часот добила полицијата.sity mall

 

Според информациите на повозрасен маж му се слошило на автобуската постојка кај трговскиот центар, по што починал.

Полицијата по извршениот увид утврдила се станува збор на 87-годишниот Коста К. од Скопје чие тело по наредба на јавен обвинител е предадено на семејството за погреб.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1