Почна апсењето на славните – Поп ѕвездата Гери Глитер уапсен за педофилија (Видео)


Рок пејачот на Глем рок кој бил популарен во 1970, е уапсен во врска со педофилскиот скандал и злоставувањето на малолетнички од страна на водителот на BBC Џими Севил.

Глитер е уапсен денеска под сомнение дека учествувал во силување на девојчиња заедно со водителот. Глитер чие вистинско име е Пол Гад порано бил и во виетнамски затвор осуден за педофилија.

Според најавите од полицијата на списокот за апсење се уште десетина славни личности за кои се има податоци дека злоставувале малолетнички.

Кога ќе завршиме со апсењето Bританија ќе биде стресена. Половина од овие луѓе со децении биле идоли и почитувани во општеството, изјавиле извори од Скотланд Јард.


Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1