Прва жртва од студот во Чешка


Неочекувано ниските температури во Чешка ја земаа првата жртва.

Ладното време и снежните врнежи кои од вчера ја зафатија земјата биле фатални за 45-годишен маж од градот Табор во јужниот дел на земјата.

Според Службата за итна помош, мажот кој бил пронајден како лежи на тротоар имал телесна температура само 22 степени Целзиусови и починал од хипотермија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1