Подгответе се за пад на темературите


Во наредниот месец можеме да очекуваме сончево време со температури кои ќе се движат во интервал од 20 до 30 степени Целзиусови, но ноќите ќе бидат постудени, а минималните температури во пад.

Идниот месец, според прогнозата на AccuWeather, во Македонија ќе биде сончево, а температурите нема да бидат над просечните за овој период од годината.

Дожд може да се очекува на почетокот на септември, но и од 23 септември, па до крајот на месецот, кога се очекува и значителен пад на температурите до околу 20 степени Целзиусови.

Ноќните температури во септември го најавуваат доаѓањето на есента.

Kurir

5000temperaturi-480x553

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1