Покерашите вбризгуваат ботокс за полесно да блефираат


Ботоксот се повеќе популарен меѓу покер играчите.

Професионалните покераши зависат од добриот блеф – никој не смее да им го прочита изразот на лицето – дали имаат добра рака или не. Но не сите блефираат добро, па оние кои имаат мака со гестикулација вбризгуваат ботокс во лицето, како полесно би блефирале.

Покерашите ширум САД полуделе за „покертокс“, како што го нарекуваат ботоксот кој спречува мимики на лицето.

Естетскиот хирург Џек Берди вели еден третман чини околу 500 евра, а ефектот тра четири месеци. Покерашите кои си вбризгале ботокс имаат ,,мртов ладен,, израз на лицето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1