Полицаец ја убил љубовницата, а потоа сам си пресудил


Вистинска драма се одиграла денеска во Земун Поље околу 12.30 часот кога припадник на сообраќајната полиција М.Ј. (49) по куса расправија ја уби својата љубовница М.С. (44).

Тие двајца се скарале среде улица, по што М.Ј. го извадил пиштолот и пукал во несреќната жена. Потоа седнал во автомобилот, возел подолу од местото на првично злосторство, а потоа извршил самоубиство.

Полицаецот М.Ј. си пукал во срце. Според неофицијалните информации, на трагичниот настан му претходеле бројни кавги меѓу М.Ј. и М.С. кои го години биле во љубовна врска.

Полицијата на самото место направи увид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1