Маж од Драчево искасан од улични кучиња


Постар маж од Драчево искасан од улични кучиња побарал помош во локалната амбуланта.

МВР соопшти дека вчера во 09,00 часот во Полициска станица од општа надлежност Драчево 70- годишниот О.Н пријавил дека околу 08,00 часот, додека се движел со велосипед на улица Коперникова, од страна на три кучиња скитници бил бутнат од велосипедот, а потоа бил каснат во пределот на надколеницата на левата нога.

По што се упатил во поликлиниката Драчево, каде побарал лекарска помош.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1