Полицијата го претепала братот на српскиот премиер


Припадници на полициските сили го претепале братот на српскиот премиер Александар Вучиќ, Андреја Вучиќ и тројца припадници на обезбедувањето на премиерот, пренесува српски „Курир“.andrej-vucic-1401306147-506037ytj65u56u56

Според весникот, Вучиќ бил претепан без никаква причина, а детали за настанот се најавуваат за подоцна.

Не е познато дали инцидентот е поврзан со Парадата на гордоста, која во моментот се одржува во главниот град на Србија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1