Полициски специјалци распоредени низ центарот на Скопје


Полициски специјалци денеска може да се забележат на сите поголеми сообраќајници во Скопје.policija-345

Од МВР велат дека затворените сообраќајници, сообраќајниот метеж и засиленото присуство на полициски специјалци се должи на рочиштето во предметот „Диво насеље“ каде полицијата го обезбедува транспортот на обвинетите до Судот.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1