Помина крајот на светот и според времето на Маите – се е по старо


Нема астероиди, поплави земјотреси. Се е по старо на земјата а според астрономите, метереолозите и сеизмолозите денеска е сосема обичен ден на земјата без никакви потреси и необични појави.:)

Многумина шпекулираа по чии часовник и во колку точно часот треба да дојде ,,крајот на светот,,

Но и според часовникот на маите времето дојде и пројде. Според бројчаникот на сајтот “timeanddate.com”, во Мексико Сити веќе пројде 5 часот и 11 минути наутро – времето за кое беше најавен крајот на светот според календарот на Маите.

298481_smak-01_ff

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1