Понеделник неработен ден


Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на Република Макединја („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 19 јануари 2015 година (понеделник), Богојавление (Водици), е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед во Република Македонија.

vodici krst

 

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од православната вероисповед во Република Македонија им го честита празникот Богојавление.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1