Поплавен патот Тетово – Јажинце, сообраќајот по една коловозна летна


Поради големите врнежи дожд, околу 20:00 часот во с.Доброште кај Tетово, водата од реката Поника се излеала на главниот пат Тетово – Јажинце.

Како што соопшти АМСМ, поради излеаната вода, сообраќајот на овој патен правец се одвива по едната коловозна лента.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1