Поради бомби евакуирани учениците од „Блаже Конески“ во Скопје


Дојава за бомба во основното училиште „Блаже Конески“ во општина Аеродром добила предмалку полицијата, објави Курир. Според првичните информации, учениците се веднаш евакуирани, а полициските екипи се на терен.

torba eksploziv

Веднаш повикавме полиција и ги евакуиравме децата. Полицијата утврди дека се работи за безопасни бомби, истакна директорот на ОУ „Блаже Конески“

Бомбите најдени од ученици во подрумските простории во основното училиште „Блаже Конески“. Тие пронашле торба во која имало две бомби и веднаш ги алармирале професорите. Повикана била полиција и утврдено е дека се работи за школски пластични бомби кои се безопасни.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1