Поради работничките чевли не му дале да влезе во Владата денеска


Владината зграда денеска беше отворена за сите граѓани кои имаа идеи да им ги кажат на министрите и на премиерот. Но сепак еден човек не можеше да влезе – обезбедувањето не му даде и тоа поради банален изговор. 

cevli-596x272

Но 62 – годишниот Борис Миладинов од велешкото село Теово останал пред владината зграда. Му рекле дека неможе да влезе во зградата на Владата оти носел работнички чевли, објави 24 вести.

Тешко погоден од случката Борис раскажал дека е член на владејачката партија уште од основањето, а во конфликтната 2001-ва и ја обезбедувал зградата во која денеска неможеше да влезе.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1