Поскап бензин и дизел од полноќ


Од полноќ бензинот ќе е поскап за денар ипол, а дизелот за половина денар.

ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 80,00 ден/ли, а  ЕУРОСУПЕР БС-98 – 81,50 ден/лит.

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 0,50 ден/лит. Така цената на  ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 72,50 ден/лит, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 61,00 ден/лит.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголемува за 0,520 ден/кг, и сега изнесува  42,937 ден/кг.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1