Уапсен скопјанецот кој го претепа Кочо


Полицијата откри кој го претепа Кочо Андоновски лидерот на МААСО и неговиот пријател Марко Ковачевски.

Поднесена е кривична пријава против 38-годишниот Г.М. од Скопје, кој е осомничен за физичкиот и вербален напад на додека траеше саботниот „Марш на толеранцијата“., јави плус инфо.

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, денеска изјави дека го осудува инцидентот

Осомничениот Г.М. носел маска на главата за да си го заштити ликот, но неговиот идентитет бил откриен и тој е уапсен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1