Последен рок за Јанева и Боки13 за увид во доказите – На потег Русковска


Бојан Јовановски познат како Боки13 и поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, осомничени во случајот „Рекет“, денеска имаат последен рок да направат увид за случајот по завршувањето на истрагата и завршувањето на рокот од 15 дена, а потоа на потег се очекува обвинителката Вилма Рускоска која треба да покрене обвинение.

Боки13 и Јанева сеуште немаат дадено исказ пред Русковска, а за случајот кој со месеци ја дрма македонската јавност и политичка сцена, само Зоки Кичеец е во домашен притвор, а жалбите на Боки и Јанева беа одбиени.

За потсетување, досега одекнаа три снимки за Рекет од италијанскиот Ла Верита.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1