Последната порака на момчето кое загина на „Егзит“


Семејството на трагично загинатиот Никола во шок. Неговата сестра раскажува дека нејзиниот брат последен пат го видела во петокот околу 19:30 часот кога излагал од станот во Нови сад во кој живеат.

– Го обожаваше фестивалот „Егзит“, беше полн со впечатоци. таа вечер пред да излезе од дома, ме прегрна и цврсто ми рече: „Убавице моја“, тоа беше како четири пати да ми рече „Те сакам“, раскажува сестрата на Никола воздржувајќи се да не плаче од болка.nikolaporaka

Семејството на настраданиот Никола Станиш на полицијата вчера ја предаде нараквицата за влез на „Егзит“, која била на неговата рака кога паднал.

– Мојот брат влезе на „Егзит“ 21 минута после полноќ. Неговата нараквица отчитана е девет минути пред да падне, објаснува сестрата

Последната порака на Никола била – Не знам каде сум, се изгубив.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1