Последните зборови на убиениот навивач: Не пукај, те молам! (ВИДЕО)


Шпанскиот весник „Марка“ денеска објави стравична видео снимка на која се гледа како полицаецот го убива навивачот на Ланус, пред стадионот на Естудијантес де ла Плата минатиот понеделник.

ubistvo navivacНа снимката се гледа како еден полицаец грубо го турка навивачот, а по ова, другиот полицаец пука во него и го убива. Последните зборови на навивачот биле: „Не пукај, те молам!“.

Да потсетиме, мечот помеѓу Естудијантес и Ланус е прекинат откако на стадионот се прошири веста за убиениот навивач. Дуелот ќе биде одигран на 19 јуни.

МКД.МК

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1