Воспитачка во градинка ги дрогирала децата за да спијат (Видео)


news_114038

Тами Еплеј 32 год од Колумбус во Охајо е осомничена дека на децата во градинката во која работела му ставала јаки пилули за спиење и хормон Мелатонин во ужината за малечките да спијат преку цел ден.

Еплеј е обвинета по шест точки, за доведување на невини деца во опасност, а уапсена е во предградие во Колумбус. Кај неа се затекнати и смс пораки во кои се фалела со своите злодела.

Еплеј исто така е обвинета за ставање на јакиот лек за смирување Бенадрил во смесата за палачинки и сок кој децата секојдневно го консумирале.

Воспитувачката во разговор за НБС ги демантирала обвинувањата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1