Потона струшки автобус во Женевското езеро


Автобус на автопревозникот Еуро бус од Струга потонал во водите на Женевското езеро во Швајцарија.

Како што пренесуваат порталите на албански јазик автобусот според првичните информации бил во сопственост на албанец од Струга и бил регистриран во Швајцарија, пишува А1 Он

potonat-avtobus

Се уште не се знаат точните причини за потонувањето на автобусот.За среќа во автобусот немало патници, а во него не бил ниту и возачот.
„Одев на пат кон работа, кога видов автобус во езерото“, изјавил еден очевидец.
Од полицијата во кантонот Вауд изјавиле дека автобусот најверојатно се лизнал и паднал во водата додека се наоѓал на паркинг во близина на езерото. Автобусот бил целосно потпоен и за многу брзо ќе биде извлечен од вода.

Фото – А1Он

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1