Повреден претседателот на Новинарите – сосила го изнесувале од собрание


sobranie 444Според информациите во моментов, 10-мина униформирани лица се во Прес центарот на Собранието и ги вадат насила новинарските и фоторепортерските екипи, објаввуа порталот Бриф.

Повреден е претсеадтелот на Здружението на новинари Насер Селмани. Изнесен е насила со удари од обезбедувањето коешто сака да ги тргне новинарите од Парламентот.

Бриф

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1