ВИДЕО/ФОТО – Новинарите избркани од Собрание – кои ќе известува сега?


novinari-sobranie2-604x272Зошто се избркани новинарите од своето работно место во собранието ?

 „Знаете ли каква грда слика праќа Македонија со ова, но секоја сила завршува неславно“, изјави Насер Селмани, претседателот на ЗНМ.

Новинарите се надвор и не знаат што се случува во собраниската сала.

Видео – А1он – portalalb/Foto – Vest


 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1