Пробиен полицискиот кордон – тензично пред собранието


sobranie tenzijaГолеми нереди пред собранието. Приврзаници на СДСМ ја нападнаа полицијата и се обида да се пресметаат со народот кој мирно протестираше, јавува репортерот на прес 24.

нападната била полицијата и пробиен заштитниот полициски кордон. демонстрантите тргнале да се пресметаат со граѓаните од фронтот на народот. Полицијата има тешка задача да го одржи редот. Се апсат оние кои се обидуваат физички да се пресметаат. Ситуацијата е тензична.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1