Повредени во авион од Турција до Њујорк: На патниците им пукале коските од силните турбуленции


Авионот на „Туркиш ерлајнс“ кој слета во Њујорк, поради огромните турбуленции од неговите патници повредени се 32. Авионот летал на редовна линија од Истанбул до Њујорк, а турбуленциите почнале 45 минути пред слетувањето на аеродромот Џон Кенеди.

Десет патници имаат искршени коски.

На едниот од патниците му била скршена ногата, а повеќето патници биле исечени по телото и имале модрици по телото

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1