Повторно невреме во Грција – туристите загрижени – еве каква е состојбата сега (Фото)


Околу 16 ќасот започнало ново невреме во Торини Грција каде има и македонски туристи. уличките се претворени во река, туристите се на погорните катови во објектите. Возилата кои биле паркирани пред сместувачките капацитети се под вода 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1