Повторно поројни дождови денес


Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне на повеќе места нестабилно, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

dozdТемпературата ќе се движи од 20 до 32 степени. Во Скопје претпладне сончево со умерена облачност, а попладне нестабилно услови за пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Температурата ќе доситгне до 28 степени. Од сабота се очекува стабилизација на времето и затоплување, освен во недела попладне, кога исто така ќе има услови за локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1