ВИДЕО: Грчки војници извикуваат дека сакаат да пијат крв од Скопјани, Турци и Албанци


grcki vojniciНа видео објавено на „Јутјуб“ на 15 јули грчки војници извикуваат дека „сакаат да пијат крв од Турци, Скопјани и Албанци…“ и дека „Света Софија во Стамбол ќе биде грчка…“

Ширењето омраза против другите народи во грчките институции не е новост, но тоа што загрижува е односот на европските институции кои постојано го толерираат фашистичкиот однос на грчките власти.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1