Пожар во близина на касарната Илинден


pozarrr

Пожар, кој најверојтно бил подметнат, е забележан денес околу 13 часот во близина на касарната Илинден, дознава Курир.

Според информациите до кои дојдовме опожарена била сува трева, а пожарот навлегол и во касарната и опожарил околу 100 метри исто така сува трева.

Од полицијата ја потврдуваат информација и додаваат дека во пожарот нема повредени лица, а истиот е локализиран.

Според неофицијалните информации, на разговор повикано е едно лице за кое постои сомневање дека го подметнал пожарот.

Kurir

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1