Пожар во стан на српски актер – загина сестра му, тој тешко повреден


Пожар избувнал синоќа во станот на српскиот актер Љубивое Тадиќ во кој загина неговата сестра, а тој и неговата мајка се тешко повредени.pozar-vracar-izgoreo-stan-glumac-ljubivoje-ljuba-tadic-foto-citalac-kurira-s-1437124661-702679

Актерот добил тешки изгореници од втор и трет степен и се наоѓа на пластична хирургија. Неговата мајка е во потешка состојба и се наоѓа на интензивна нега.

Смртта кај неговата 57 годишна сестра била констатирна на лице место, а од српската полиција велат дека телото и било јагленисано од пожарот кој напрво ја зафатил нејзината соба од станот.

Во станот биле сопругата и двете деца на актерот кои не се повредени

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1