Пожарникар натерал другар да прави ДНК тест на негово место за да избегне плаќање алиментација


Пожарникар кој побарал помош од пријател за да избегне плаќање алиментација за дете, доби затворска казна.

Триесет и тригодишниот Симон Џордан рекол дека тој не е татко на бебето и се согласил на ДНК тест за да не плати 16.000 фунти. Потоа Џордан побарал од неговиот другар да го направи тестот наместо него, бидејќи личат еден на друг.

Триесет и тригодишниот Џејсон Ли Колс го направил тестот, а мајката на детето на Џордан побарала од надлежните да се спроведе истрага.

Следува откривање на измамата и двајцата мажи се најдоа пред суд, каде признаа дека се виновни за настанот кој се случил меѓу 20 јули и 24 август, 2017 година.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1