Познат белгиски политичар пронајден мртов во канал


Белгискиот политичар Стеве Стеверт (60) бил пронајден мртов во канал, само неколку часови откако било објавено дека тој е и формално обвинет за силување.belgiski-poliricar

Стеверт инаку е поранешен лидер на фламанската Социјалдемократска партија, а претходно бил градоначалник на градот Хаселт и гувернер на провинцијата.

Медиумите во Белгија  тврдат дека Стеверт извршил самоубиство, фрлајќи се во длабокиот канал затоа што кај него е пронајдено проштално писмо.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1