Позната причината за смртта на 3-годишниот син на познатиот актер


Тригодишниот син на српскиот актер и музичар Срѓан Жика Тодоровиќ, Дејан, починал од труење, јавуваат медиумите во Србија.

Дејан починал во семејниот стан на семејството Тодоровиќ на Врачар.

Брзата помош дошла на повикот, но реанимацијата не успеала.

Жика Тодоровиќ и неговата сопруга Ана го добиле синот во мај 2014 година. Тие се во брак 10 години.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1