Познатиот водител Ненад Ѓоргиевски од денес на Алфа ТВ


Секоја недела попладнето ви беше исполнето со Златко Андоновски и Даниела Јовановиќ на телелвизија Алфа, но сега е време нивниот тим да се прошири, а тие да ве забавуваат во ново руво.

На Златко и Даниела им се приклучува уште едно препознатливо ТВ лице, популарниот Ненад Ѓоргиевски, а 15:30 треба да ви е термин за „Во сабота попладне“ во продукција на „Томато“.

hitportal-sabota-popladne-260x166

Почнувајќи од денеска па секоја следна сабота уживајте во оваа тројка и веќе добро познатите содржини на нивното шоу.

Многу спорт, забава и ексклузивни гости на едно место!

Денеска на малите екрани ексклузивно ќе се дружите со Маид Хечимовиќ и Игор Џамбазов.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1