Познато кој ќе биде шеф на изборниот штаб на СДСМ


Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски е избран за шеф на изборниот штаб на СДСМ, дознава Канал5.

Оваа одлука Социјалдемократите ја донеле на Централниот одбор на партијата, кој почна во 20:00 часот и се уште трае.

Освен оваа одлука, од СДСМ не откриваат за што друго расправаат членовите на ЦО и најавуваат соопштение по завршување на седницата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1