Пратеници од власта објавија фотографија од Чавков во судница со лисици на рацете


Пратеници на СДСМ и коалицијата на мнозинството утрово објавија фотографија од екс министерот за внатрешни работи Митко Чавков во една од судниците на Кривичниот суд со лисици на рацете.
Чавков е еден од уапсените во денешната акција на полицијата за настаните од 27 април.

Уапсени Митко Чавков, актерот Владо Јовановски, Горан Ангелов – Ќосето, пратеничката Жаклина Стефановска, пратеникот Крсто Муковски, Сашо Василевски, пратеникот Љубен Арнаудов од Охрид и други.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1