Прегазен пешак во Скопје: Лекарите прават се да му го спасат животот


Вчера во 12 часот и 10 минути во Скопје на улицата „ Московска“ се случила сообраќајна незгода. Возило „Поло“, управувано од В.А. удрило во 77-годишниот пешак Е.Б. кој со возило на  Брзата помош е пренесен во Ургентниот Центар во Скопје.

На прегазената старица и се констатирани тешки повреди и се бори за живот.urgenten brza pomos klinika

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1