Прегазено 7 годишно детенце – се бори за живот на скопските клиники


Автомобил „Мерцедес“ вчера прегази седумгодишно детенце од Тетово, пишува Утрински весник.

kliniki- brza pomos urgentenСпоред информациите на весникот, детето го туркало својот велосипед по регионалниот пат Тетово – Јажинце, кога на него налетал „Мерцедесот“ со тетовски регистрации.

Возачот на „Мерцедесот“ го зел детето и веднаш го однел во тетовската клиничка болница. Оттаму момчето било пренесено на скопските клиники. Според Утрински, детето заработило тешки повреди.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1