Прекрасно видео: Како странците ја доживуваат Шар Планина


Екипата на Montem adventure ја посети Македонија и се искачи на највисокиот врв на Шар Планина – Титов Врв (2.747) метри.skija

Чудесен ден со штотуку паднат снег, сонце и силен ветер. Еден од најчудесните погледи со оглед на тоа што врвот е релативно низок, пишува во објаснувањето на видеото од посетата на Шар Планина.

На Шар планина има многу езера, а и повеќе врвови со надморска висина над 2.000 метри, како и пространи пасишта.

Сето ова покрива површина од околу 1.600 квадратни километри, што ја прави трета планина по површина на Балканот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1