Прес за „КОВИД-19“ (ВО ЖИВО)


Сѐ за коронавирусот”, ќе разговараме со министерот за здравство доц. д-р. Венко Филипче, заменикот министер за здравство, д-р Арменд Арслани и епидемиолозите од Институтот за јавно здравје д-р Жарко Караџовски и д-р Владимир Микиќ.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1