Press 24: Масовна тепачка во центарот на Скопје – повреден македонски ракометен репрезентативец


Еден македонски ракометен репрезентативец е повреден во масовна тепачка која вчера доцна вечерта се случила пред млечниот ресторан „Силбо“ на булеварот „Партизански“ одреди спроти Универзалната сала во центарот на Скопје, дознава Press24 од очевидци.

police-lenta-500

Според информациите на порталот, инцидентот се случил меѓу една група составена од двајца македонски репрезентативци и нивните пријатели и уште една поголема група.

Во тепачката, еден македонски ракометен репрезентативец се здобил со исеченица на раката.

За информацијата се уште нема потврда ниту од полицијата ниту од учесниците во тепачката.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1