Престрелка во Охрид, едно лице рането…


Пукање во Охрид среде бел ден. Едно лице е повредено во оружен инцидент што денеска во 14 часот се случи на булевар Туристичка.

Од СВР Охрид го потврдија инцидентот и соопштуваат дека ранетото лице се наоѓа надвор од животна опасност, а се здобил со повреди во потколеницата по што веднаш е префрлено на клиниката СВ. Еразмо.

Други детали за немилиот настан не се соопштуваат, во тек е увид а местото на настанот го обезбедуваат голем број полицајци.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1