ПРЕЖИВЕАЛЕ ХОРОР: Ги запре слон и им го згмечи автомобилот


Во Националниот парк Кругер во Северна Африка, се случила несекојдневна ситуација кога слон излегол на улица во моментот кога по неа поминувал еден семеен автмобил.

slon-avt

Имено, откако го забележал животното како стои на улица, возачот ја запрел колата во надеж дека слонот ќе си замине. Меѓутоа, слонот се обидел да го згмечи автомобилот.

Сепак, животното лизгајќи се паднало од хаубата и заминало по својот пат, а за среќа никој од автомобилот не е повреден.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1